Przemysław ŻelazowskiCEOSatAgro Sp. z o. o.

"Rosnące nakłady na produkcję oraz zmiany klimatyczne powodują, że rośnie znaczenie prognozy pogody jako narzędzia redukcji ryzyka w rolnictwie. W zarządzaniu uprawami godna zaufania informacja o pogodzie jest kluczowym składnikiem sukcesu."

Masz szczegółowe wymagania?
Skontaktuj się z nami

Efektywne zarządzanie produkcją rolną

Serwisy prognostyczne meteo.pl umożliwiają producentom rolnym stałe monitorowanie warunków meteorologicznych z wyprzedzeniem do 108 godzin. W ten sposób nasi partnerzy zyskują czas, by lepiej przygotować się do nadchodzącej sytuacji pogodowej.

Większa efektywność nawadniania

Oferujemy zautomatyzowane monitorowanie bilansu wodnego w wybranej lokalizacji. Dzięki temu użytkownicy meteo.pl mogą precyzyjnie określić stopień nawodnienia z uwzględnieniem takich czynników, jak rodzaj gleby czy typ uprawy.

Optymalizacja prac agrotechnicznych

Precyzyjne określenie warunków meteorologicznych z wyprzedzeniem do 108 godzin ułatwia podejmowanie decyzji dotyczących terminów prowadzonych prac i pozwala wydajnie planować wykorzystanie maszyn rolniczych.

Z naszych usług korzystają

Wiarygodność

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie naszych specjalistów oraz współpraca naukowa z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi w dziedzinie meteorologii i klimatologii pozwala nam na stałe udoskonalanie modeli prognostycznych. Dzięki temu możemy oferować produkty i usługi o najwyższym stopniu sprawdzalności.

Wygodny dostęp

Zróżnicowane sposoby dystrybucji danych oferowane przez meteo.pl pozwalają użytkownikom pozyskiwać informacje meteorologiczne w formie odpowiadającej ich oczekiwaniom. Użytkownicy mogą wybrać dostęp do danych za pośrednictwem: API, FTP, emaili lub SMS-ów.

Wysoka rozdzielczość siatki

Do tworzenia modeli prognostycznych o bardzo wysokiej rozdzielczości przestrzennej używamy najnowszej generacji superkomputerów. Pozwala nam to na prognozowanie parametrów meteorologicznych nawet co 4 km, dzięki czemu mogą być one wykorzystywane przez producentów rolnych działających na małych areałach.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Sprawdzone naukowo rozwiązania pozwalają nam budować narzędzia przeznaczone specjalnie dla producentów rolnych, w tym przede wszystkim: serwis prognozowania przymrozków oraz serwis prognozowania bilansu wodnego.
Poznaj szczegóły
Agnieszka DąbrowskaStarszy Opiekun Klienta Biznesowegodabrowska.a@icm.edu.pl
lub wypełnij formularz
Formularz
Odpowiemy w ciągu 24h
Maciej WronaStarszy Opiekun Klienta Biznesowegowrona.m@icm.edu.pl