Masz szczegółowe wymagania?
Skontaktuj się z nami

Stabilność produkcji energii elektrycznej

Wysokiej rozdzielczości prognoza produkcji prądu elektrycznego wypełnia lukę pomiędzy prognozami punktowymi a obszarowymi. Umożliwia strategiczną analizę krótko- i długoterminowej fluktuacji pracy turbin wiatrowych, paneli fotowoltaicznych i klastrów energetycznych.

Prognoza sytuacji kryzysowych

Prognoza i analiza prawdopodobieństwa wystąpienia sytuacji kryzysowych uwzględniają spadki wydajności produkcji elektrowni i elektrociepłowni, straty i potencjalne awarie elementów sieci przesyłowej oraz zwiększone zapotrzebowanie na chłód.

Strategiczne planowanie lokalizacji OZE

Planowanie lokalizacji OZE oparte na wieloletnich danych – bogate unikalne archiwum prognoz meteo.pl oraz baza indeksów klimatycznych pozwala na określenie dla danej lokalizacji indeksu energetycznego wskazującego potencjał i zmienność produkcji energii elektrycznej z turbin wiatrowych i paneli fotowoltaicznych.

Z naszych usług korzystają

Wysoka precyzja i wiarygodność prognoz

Do tworzenia modeli prognostycznych o wysokiej rozdzielczości przestrzennej używamy najnowszej generacji superkomputerów. Umożliwia to nam prognozowanie parametrów meteorologicznych o rozdzielczości przestrzennej 1,2–3,4 km. Zamawiając prognozę lokalną, nasi partnerzy otrzymują dane wygenerowane specjalnie dla konkretnej lokalizacji z wysoką dokładnością horyzontalną.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Aby sprostać zróżnicowanym potrzebom naszych partnerów biznesowych, dążymy do bliskiej współpracy już na etapie przygotowywania produktu. W ten sposób zyskujemy gwarancję, że dostarczone rozwiązania będą zgodne z oczekiwaniami każdego z klientów.

Merytoryczne wsparcie

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu z zakresu meteorologii, klimatologii i modelowania komputerowego oferujemy produkty i usługi na najwyższym poziomie sprawdzalności. Na każdym z etapów współpracy oferujemy wsparcie techniczne zarówno w kwestiach merytorycznych związanych z meteorologią, jak również z infrastrukturą techniczną i teletechniczną.

Gwarancja bezpieczeństwa i stałego dostępu

Dzięki rozbudowanemu zapleczu technicznemu i własnej infrastrukturze obliczeniowej zapewniamy stały dostęp do naszych usług i produktów. Nowoczesne Centrum Technologii ICM na warszawskiej Białołęce wraz z doświadczonym zespołem inżynierów IT pozwala nam przeprowadzać nawet najbardziej złożone obliczenia i gwarantuje bezpieczeństwo oraz stabilność naszych systemów.

Elastyczne sposoby dystrybucji

Oferujemy szeroki zakres bezpiecznych i efektywnych metod dystrybucji danych, w tym m.in.: dedykowany serwer FTP/FTPS, elastyczne API, e-mail czy – w przypadku ostrzeżeń – także wiadomości SMS.
Poznaj szczegóły
Agnieszka DąbrowskaStarszy Opiekun Klienta Biznesowegodabrowska.a@icm.edu.pl
lub wypełnij formularz
Formularz
Odpowiemy w ciągu 24h
Maciej WronaStarszy Opiekun Klienta Biznesowegowrona.m@icm.edu.pl